Київський кобзарський цех (kkceh) wrote,
Київський кобзарський цех
kkceh

Новини

Друзі, раді поділитися з вами чудовою новиною.

Книгу Михайла Хая «Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)» висунуто на здобуття Національної премії імені Тараса Шевченка.

Пряма мова:

З приводу висунення книги Михайла Хая «Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)» на здобуття Національної премії України імені Т. Шевченка

Ознайомившись із рішенням Шевченківського комітету від 6 січня 2012 року про визначення цьогорічних номінантів на найвищу премію України, я у списку найдостойніших творів-претендентів відзначив книгу  Михайла Хая «Музично-інструментальна культура українців (фолкльорна традиція)».

Я радію за автора, багаторічна праця усього життя котрого, нарешті крім наукового докторського ступеня і громадського визнання, удостоїлась й уваги Шевченківського комітету.

Не вдаючись до заглибленого аналізу структури та змісту книги (такі вузько-фахові рецензії і матеріали, вочевидь, присутні у Комітеті), вважаю честю і громадянським обов'язком лише наголосити на практичній та громадянській значимості як номінованої, так і попередньої «Музика Бойківщини» (2002) та наступної («Українська інструментальна музика усної традиції» (2011) книг автора. Вони стали міцним підмурівком «науково-виконавської реконструкції народної інструментальної музики».

Магію й медитативність звуків, які випродуковують описані в дослідженні інструменти передати словами неможливо. Її треба принаймні чути або найкраще – самому безпосередньо брати участь у колективному творенні-виконанні-сприймання. А для цього необхідний природний симбіоз теорії (яка без практики, за висловом і переконанням М. Хая «глуха») й практики (що за своєю чергою без теорії – «сліпа»). Усе життя, експедиційно-дослідницька, виконавська та науково-реконструктивна діяльність автора номінованої книги – покладене не лише на створення цього симбіозу але й на збереження  давньої народної музики.

Вважаю за необхідне підтримати кандидатуру Михайла Хая на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Нар. арт. України, проф. СТЕПАНЕНКО М. Б.


До цієї радісної події приурочено концерт. Він відбудеться 26 січня 2012 року у приміщенні конференц-залу НАН України за адресою: вул. М. Грушевського, 4, 2-й поверх. Початок о 16:00.

У програмі виступ автора, цехмайстра Львівського лірницького цеху, лірника і бандуриста Стефана (Михайла Хая); виступи виконавців – реконструкторів автентичної співогри на старосвітських інструментах (бандурі, кобзі О. Вересая та лірі), братчиків Київського кобзарського цеху (цехмайстер – Микола Товкайло),  Харківського кобзарського цеху (цехмайстер – Кость Черемський) та Львівського лірницького цеху (цехмайстер – Михайло Хай), а також дискусії та спілкування на цікаві теми.

Вхід вільний.

Tags: Михайло Хай, анонс, концерти
Subscribe

 • "Кобзарська Трійця" – 2011

  ЗАХОДИ У РАМКАХ ФЕСТИВАЛЮ • Ознайомлення з технікою виготовлення музичних інструментів • Виставка традиційних кобзарських інструментів з…

 • Новини

  Оновлено архів записів на YouTube. Окрім іншого, додано HD-відео (окремий плейлист). Заходьте.

 • (no subject)

  Вечір пам'яті Миколи Петровича Будника, хоч і за суттєво скороченою програмою, проте відбувся, і відбувся цілком вдало. Дякуємо усім, хто був з нами…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments